Linia obrony przy ciężkich przewinieniach

Adwokaci nie ulega wątpliwości nierzadko słyszą pytanie czy często bronią bandytów oskarżonych o najcięższe zbrodnie. Każdy ma prawo do obrony i takie prawo mają też Ci z najgorszymi przestępstwami.

Nieraz samo postawienie w stan oskarżenia w przeczuciu społeczeństwa jest uznaniem winy. Odrobinę w tym prawdy jest bowiem jak dają statystyki tylko 10 procent osób postawianych w stan oskarżenia okazuje się niewinnych. Tymczasem trzeba uwzględniać, iż dopóki sąd nie wyda wyroku nie można nikogo traktować jak winnego.

Przy najgorszych przekroczeniach telewizja silnie oddziałuje na oceny społeczeństwa i wobec tego adwokat broniący oskarżonego postrzegany jest jako „adwokat diabła”. Czy każdy zasługuje na ochronę? Odpowiedź brzmi tak.

Jako społeczeństwo musimy troszczyć się o to by każdy mógł się bronić. Nie sposób wydawać werdyktów nierozważnie. Nagminnie po dokładnym przyjrzeniu się sprawie dochodzimy do morału, że było inaczej niż nam się wydawało najpierw. Osoby będące w konflikcie z prawem muszą korzystać z pomocy speca. Niedużo osób mogłoby się bronić samemu w głównej mierze jeśli chodzi o prawo karne.

Jeśli nie ma wystarczająco dużo argumentów obciążających adwokat Wrocław zapewni, że osoba oskarżona nie pozostanie skazana. Przydatne jest pokazanie winy. Nie sposób osądzać ludzi bez dowodów. Zatwierdzając wieloletnie kary więzienia sędzia musi mieć pewność, że osoba nad którą toczy się proces jest winna.